Karayip Korsanları 6 Filminde Son Gelişmeler

karayip korsanları

karayip korsanları izle

Disney’in Karayip Korsanları serisi, her yıl en çok beklenen filmler arasına girmeyi başarıyor. Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı, serinin son filmi olup 2017’de vizyona girmiş ve tam 800 milyon dolar kazanç toplamıştı.

Serinin 74 yaşındaki yapımcısı Jerry Bruckheimer “Şu anda bir taslak üzerinde çalışıyoruz ve ümit ederim kısa sürede Disney’e vereceğiz.’’ açıklamasında bulunmuştu. Ünlü oyuncu Johnny Depp hakkında yapımcı Jerry Bruckheimer’a mevzu ile ilgili bir soru yöneltildi, ancak Jerry Bruckheimer, bu konuyla ilgili açık kapı bırakarak taktiksel davrandı. Johnny Depp hakkında pozitif yönde veya negatif bir yanıt vermemeyi tercih eden Jerry Bruckheimer yalnızca ”biz de bilmiyoruz, göreceğiz” cevabını vermekle yetinmişti.

Johnny Depp dışında kimler var?

Johnny Depp dışında en dikkat çeken yıldızlardan Keira Knightley ve Orlando Bloom’dan henüz bir açıklama gelmedi. Disney, bu tarz ılımlı açıklamalara olumlu geri dönüşler yapan bir şirket olarak biliniyor. Ancak Karayip Korsanları 6 için de bu durum devam eder mi bilemeyiz. Ayrıca filmde ilk defa göreceğimiz bazı oyuncular da var.

Resmi olmayan kaynakların en kuvvetlisi Disney’in Karayip Korsanları 6’da kadın odaklı bir hikaye istemesi. Tam bu aşamada Disney, Disneyland’ın albeni kaynağı olan ve parka gelenlerle etkileşime giren Redd karakterini devreye sokabilir. Karakterin, esirlikten korsanların kraliçesi olması yolunda başından geçen maceraları izleyebiliriz. Olası senaryonun bir kısmında olsa dahi gaslımüzün kaptan Jack Sparrow’u arayacağı kati.

Serideki etkisi aslında giderek azalan Jack Sparrow yerine Fimin yeni “başkorsanı” Emma Watson’un canlandıracağı kadın korsan olabilir. Böyle bir durumda Karen Gillian’ın Redd karakteri filmde yer alır mı bilinmez, ancak eğer alırsa iki kadın korsanın mücadelesini de izleyebiliriz. Yine de bu hikayede gözler Jack Sparrow’un savruk samimiyetini arayacaktır.

Karayip Korsanları 6 için resmi bir vizyon tarihi henüz verilmedi. Sadece serideki öteki filmlerin ilkbahar ve yazları vizyona girdiğini biliyoruz. Muhtemelen Karayip Korsanları 6 da serideki bu geleneği bozmayacak, ilkbahar yahut yaz aylarında vizyona girecek. Filmin hemen hemen yapım öncesi aşamada olduğunu da varsayar, açıklamalara bakarsak 2022 yahut 2023 yılında gösterime girmesi olası görünüyor.

XDiziFilm.Com film önerilerini buradan takip edebilirsiniz. Yakında..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir