Bir IŞİD Serüveni: Kalifat (Hilafet)

Bir IŞİD Serüveni: Kalifat (Hilafet)

Merhaba arkadaşlar, sizlere bir solukta izleyebileceğiniz müthiş bir dizi daha tanıtmak istiyorum. Belki ilginç dizi afişi nedeniyle dikkatinizi çekmiş olabilir. İzleyip izlememekte kararsız kaldıysanız hemen başlayın diyorum.

Dizi İsveç ve Rakka arasında, IŞİD yanlılarının İsveç’te yapacakları saldırıya hazırlanmalarını konu alıyor. Dizi de İsveç’e soktukları bir teröristin nasıl kamufle olduğunu nasıl faaliyetlerde bulunduğunu ve nasıl yandaş topladığını izleyeceksiniz.

Dizi, bu terör hazırlıklarının yanında bağlantılı olarak iki hayatı da mercek altına alıyor. Birincisi İsveç’ten gitmiş ve Rakka’da IŞİD yanlısı bir adamla evlenmiş kadının Rakka’dan İsveç’e kaçma müdelesi, ikincisi ise İsveç’te güzel hayatlara sahip iki kız kardeş ve yakın arkadaşlarının Rakka’ya gitme ve de IŞİD’e gösterdikleri sempetizanlık konu alıyor.

Dizide en zorlu mücadeleyi veren IŞİD militanı ile evli Pervin’in yaptıkları ve İsveç hayali izleyiciyi oldukça etkiliyor.

Acı dolu yaşamları izleyeceğiz dizinin bir kaç bölümünde Türkiye ve Gaziantep’ten bahsediliyor ama pek iyi bahsettiklerini söyleyemem.
Herkese iyi seyirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir