Gelmiş Geçmiş En İyi Filmler Seçkisi: Predestination

Seçilmiş filmlerime kaldığım yerden devam ediyorum. Bu film tanıtımımda bir zaman yolculuğundan söz edilecektir. Bir çok düşünürün ve bilim insanının kafa yorduğu bir konu. Zamanda yolculuk mümkün müdür?

Dede Paradoks adı verilen kurama göre geçmişe gitmek imkansızdır. Eğer bir zaman makinesi icat etseniz, geçmişe gitseniz dedenizi öldürseniz ne olur?

Bu bilgileri aldıktan sonra Geleceğe Dönüş filmine inat, aslında geleceğe müdahale edemeyeceğimizi düşünecek miyiz? Tabi bunlar sizi düşünmeye sevk eder. Açıklarını ve yanlışlarını siz bulabilirsiniz.

Bu filmi izledikten sonra zamanda yolculuk yaptığını iddia edenlerin neden arttığını anlayacaksınız.

Filmin Adı: Predestination – Kader

Evet filmde tam olarak Dede Paradoksunu anlatıyor. Jane aslında kim, filmin sonunda kafanız çok karışabilir. Bu bir hipotezdir ve daha çok araştırılması gerekir. Aklınızda tasarladığınız yaşam formuna belki uygundur ya da değildir lakin bu durumun bir takım olgulara ihtiyacı var. Zamanda yolculuğa hazırsanız filme dair detaylara ulaşamayacağınız fragmanı aşağıya iliştiriyorum.Detaylar ve filmi anlamak için izleyin. Bir çok film sitesinde bulabileceğiniz filme YouTube de izin vermiş.

NOT: Reenkarnasyon ve Dejavu, yeniden yaşamı değişik şekillerde ele almış olsa da aslında bir yöntem daha var. Daha önce hiç bulunmadığınız bir yerdesiniz ve o an çok derinlerden bir flaş çakar sanki daha önce orada olduğunuz hissi uyanır. Bunu açıklamak güç görünse de aklımıza insan kendi sınırlarını aşabilir mi sorusunu getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir