The Wuhan: The Long Night İzle

The Wuhan: The Long Night İzle

Corona virüsünün etkisiyle sarsılan Wuhan, bir yapımcı olan Lan Bo’nun da takibindeydi. Bo, her şeye rağmen yanına ekibini aldı ve bu kente gidip, uzun metrajlı bir belgesel çekmek istedi. Ancak bölgede yaşanan gelişmeler, bu filmin çekilebilmesine olanak tanımadı. Hatta Bo ve ekibi şehirde mahsur kaldılar. Hal böyle olunca da yapımcı, Wuhan’ın ne halde olduğunu gösterebilmek için bir kısa film çekme kararı aldı.

Wuhan, yaklaşık olarak 8.500 kilometre karelik alana yerleşmiş olan bir şehir. Türkiye’nin en büyük nüfuslu şehri olan İstanbul’un yüz ölçümü ise 5.343 kilometre kare. İki kentin nüfusunun birbirine yakın olduğunu düşündüğümüzde ise, bu kentin neredeyse İstanbul kadar hareketli olması gerektiği sonucuna ulaşıyoruz. Ancak Corona virüsü, kentin sokaklarında insanlara denk gelmeyi neredeyse imkansız hale getirmiş ve bu durum, kısa filmde açıkça görülebiliyor.

Akıllı telefonlarının yardımıyla oluşturdukları kısa film hakkında konuşan Lan Bo, yapımlarının tarihe ışık tutacak bir referans olacağını ve bu filme duyulan ilgiden memnun olduklarını ifade ediyor. Wuhan’a uzun metrajlı bir film yapmak için geldiğini ifade eden Bo, bu kararından vazgeçmeyeceğini ve ilerleyen dönemlerde yeni bir belgesel daha hazırlayacağını söylüyor.

2 Replies to “The Wuhan: The Long Night İzle”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir