Nasipse Adayız | You Know Hım İzle | Bir Ercan Kesal Filmi

İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen traji-komik hikayesi. 
Başkan adayı olmak için çalışmalarına devam eden Kemal, Bir Numara’nın adaylığını anons edeceği geceye heyecanla hazırlanmaktadır. Eski eşi dahil Kemal’in etrafındaki herkes bu delice koşturmaya şahit olur. Bir Numara’nın gözüne girip aday olabilmek için her yolu deneyen Kemal, adaylığının açıklanacağı önemli gecede beklenmedik olaylarla karşılaşacaktır.
Bir adayın gözünden, siyasetin farklı yüzünü, yapılan pazarlıkları, politik stratejileri ve insanın karanlık yüzünü gerçekçi bir üslupla anlatan ‘Nasipse Adayız’, Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi.
Yazan-Yöneten: Ercan Kesal
Oyuncular: Ercan Kesal (Dr. Kemal Güner), Selin Yeninci (Arzu), İnanç Konukçu (Naci), Muttalip Müjdeci (Radyocu Nuri), Serhat Midyat (Bir Numara), Vedat Erincin (Abit Güleryüz), Kemal Burak Alper (Harun), Zafer Diper (eski bakan), Aslıhan Kapanşahin (melek dövmeli kız), Hüseyin Taş (Osman Hoca), Mustafa Kırantepe (Hıdır), Tarhan Karagöz (Ertan)
Konuk Oyuncular: Nazan Kesal (Figen), Valeriu Andriuta (Radu Iliescu)
Görüntü Yönetmeni: Barbu Balasoiu
Kurgucu: Ali Aga
Sanat Yönetmeni: Oya Köseoğlu
Kostüm: Nehir İnce Arıcı
Yapımcılar: Kerem Çatay, Ercan Kesal
İdari Yapımcılar: Yamaç Okur, Suzan Güverte
Yapım Şirketleri: Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production, Living Pictures
Türkiye-Sırbistan ortak yapımı / 2020 / Türkçe
Nasipse Adayız’, Avrupa’nın önemli festivallerinden Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Film 22 Ocak-2 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak, 49. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde Voices Bölümü’ne davet edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir