Dolittle İzle | 17 Ocak 2020 | Türkçe Dublaj | XDiziFilm.Com

Dolittle İzle | 17 Ocak 2020 | Türkçe Dublaj

Robert Downey Jr. klasik hikayenin canlı, yepyeni yapımında edebiyatın en kalıcı karakterlerinden birini canlandırıyor; hayvanlarla konuşabilen Dolittle’ı.
Queen Victoria İngiltere’sinin ünlü doktoru ve veterineri olan tuhaf Dr. John Dolittle (Downey), yedi yıl önce karısını kaybettikten sonra canlı, egzotik hayvanlarıyla birlikte kendisini Dolittle malikanesinin yüksek duvarlarının ardına kapatmış. Ama genç kraliçe (Jessica Buckley, Wild Rose) ölümcül bir hastalığa yakalanınca, Dolittle çare aramak üzere efsanevi bir adaya doğru, epik bir maceraya gönülsüzce yelken açmıştır. Eski düşmanlarıyla karşılaştığında, bilgeliğini ve cesaretini yeniden kazanır ve muhteşem yaratıklar keşfeder.
Doktor Dolittle’a bu yolculuğunda genç ve kendinden menkul çırağının yanı sıra (Dunkirk’teki Harry Collett) gürültücü havyan arkadaşlarından oluşan bir grup eşlik eder. Grupta endişeli bir goril (Oscar® ödüllü Rami Malek), coşkulu ama kuş beyinli bir ördek (Oscar® ödüllü Octavia Spencer), didişen, alaycı devekuşu ikilisi (The Big Sick’teki Kumail Nanjiani), eğlenceli bir kutup ayısı (John Cena, Bumblebee) ve Dolittle’ın en güvendiği akıl hocası ve sırdaşı olan inatçı bir papağan (Oscar® ödüllü Emma Thompson) da yer almaktadır.  
Filmde Antonio Banderas, Michael Sheen (Kraliçe) ve Oscar® ödüllü Jim Broadbent de bulunuyor. Ayrıca seslendirmeleriyle Oscar® ödüllü Marion Cotillard, Frances de la Tour, Carmen Ejogo, Ralph Fiennes, Selena Gomez, Tom Holland ve Craig Robinson yer alıyor.
Oscar® ödüllü Stephen Gaghan’ın (Syriana, Trafik) yönetmenliğini yaptığı Dolittle filminin yapımcıları; Roth/Kirschenbaum Films (Alis Harikalar Diyarında, Malefiz)çatısı altındaki Joe Roth ve Jeff Kirschenbaum ile Team Downey adına Susan Downey (Sherlock Holmes serisi, Yargıç). Filmin idari yapımcıları; Robert Downey Jr., Sarah Bradshaw (Mumya, Malefiz) ve Zachary Roth (Malefiz: Kötülüğün Gücü).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir