Carnival Row | Karnaval Sokağı İzle | Fantastik Dizi | 23 Ağustos 2019Karnaval Sokağı’nda bir seri katil olmasına ve hükûmetin alt sınıf vatandaşlarının ölmesini göz ardı etmesine rağmen, birçok savaş görmüş olan dedektif Rycroft Philostrate, bu cinayetleri durdurmaya ve kırılgan olan barışı korumaya istekli tek kişidir. Ancak mülteci perilerden biri olan Vignette Stonemoss, Burgue’e geldiğinde, Philo’yu unutmaya çalıştığı geçmişiyle hesaplaşmaya zorlar.

Game of Thrones finaliyle beraber açılan fantastik dizi boşluğunu Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisi gelene kadar yeni bir alternatifle doldurmaya çalışıyor. Kendi fantastik dizi içeriklerine bir yenisini ekleyen platform American Gods ve Good Omens’tan sonra karşımıza Carnival Row ile çıkıyor. Viktoria Dönemi’nde geçen dizide mitolojik yaratıklar yer alıyor. İnsanların işgali ve gelişen savaş sebebiyle kendi vatanlarını terk etmek zorunda kalan bu mitolojik yaratıklar, sığınmacıya dönüşüyor. İnsanlarla beraber yaşamak zorunda kalan yaratıklarla insanlar arasında ise bozulmayı bekleyen hassas bir denge bulunuyor.

Carnival Row, Game of Thrones kadar olmasa da kendi çapında gizem ve entrikayı hikayede barındıracak gibi görünüyor. İşler ise şehirde gizemli ölümlerin başlamasıyla değişiyor. Dizinin Prime Video sayfasında yayınlanan resmi özeti şu şekilde: “Karnaval Sokağı’nda bir seri katil olmasına ve hükümetin alt sınıf vatandaşlarının ölmesini göz ardı etmesine rağmen, birçok savaş görmüş olan dedektif Rycroft Philostrate, bu cinayetleri durdurmaya ve kırılgan olan barışı korumaya istekli tek kişidir. Ancak mülteci perilerden biri olan Vignette Stonemoss, Burgue’e geldiğinde, Philo’yu unutmaya çalıştığı geçmişiyle hesaplaşmaya zorlar.” Dedektif Rycroft Philostrate rolünü Yüzüklerin Efendisi yıldızı Orlando Bloom üstleniyor. Bloom’a eşlik edecek olan Vignette Stonemoss karakterini ise Cara Delevigne canlandırıyor. Yeni fragmanla beraber ikilinin bir geçmişi olduğu da gözler önüne seriliyor. Philostrate için işler olduğundan daha karmaşık bir hale gelecek gibi görünüyor. Prime Video’da dizi için şimdilik Türkçe altyazı görünmüyor; ancak diğer platforma özel dizilerde altyazı çalışması yapıldığı için bu diziye de geleceğini düşünüyoruz.

Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. 23 Ağustos’ta Prime Video’daki yerini alacak olan dizinin ikinci sezon onayı aldığını da belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir